CES 2016: Huawei Uygun Fiyatlı Honor 5X'i Tanıttı


Huawei, Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında kısa süre önce Mate 8 modelini tanıtmış ve beğeniler ile karşılaşmıştı. Firma bu model üzerine bir de uygun fiyatıyla dikkat çeken ancak fiyatına göre oldukça iyi donanıma sahip Honor 5X modelini tanıttı.

Huawei, metal kasadan vazgeçmeyerek Honor 5X’e 5.5” büyüklüğünde 1920x1080p IPS ekranı konumlandırmış. Qualcomm’un orta seviyede başarılı 8 çekirdekli yongası Snapdragon 615‘in yer aldığı cihaz, 2GB RAM ve 16GB arttırılabilir depolama alanına sahip. Arka tarafta SmartImage 3.0 görüntü işlemcisiyle desteklenen 13MP kamera konumlandıran firma ön tarafta ise 5MP kameraya yer vermiş.
Andorid 5.1 ve EMUI 3.1 arayüzünün çalıştığı Honor 5X, LTE bağlantısına, parmak izi okuyucusuna, stereo hoparlöre ve 3000mAh bataryaya sahip durumda. 31 Mart itibari ile satışa çıkacak telefonun fiyatı ise 200 dolar.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir