DiziBOX, Dizipub ve DiziLAB Başta Olmak Üzere Birçok Site Erişime Engellendi


Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), ülkemizde hizmet veren birçok dizi/film izleme sitesini erişime engelledi. Bugün akşam saatlerinde alınan karar ile başta  DiziBOX, Dizipub, DiziLAB ve Dizimag gibi popüler dizi izleme siteleri mahkeme kararıyla erişime engellenmiş durumda.
Resmi olarak açıklanmasa da bu siteler çok büyük ihtimalle telif hakları dolayısıyla erişime engellenmiş durumda. Zira geçtiğimiz zaman zarfında ülkemize resmen giren Netflix ve Amazon Prime Video‘nun kendi içeriklerini yayın hakları gerekçesiyle elinde tutmak istemesi oldukça doğal. Görünen o ki bu doğal hak kullanılmış. Ek olarak her erişim engelinde olduğu gibi bu sitelere de alternatif DNS veya VPN çözümleri ile girmek mümkün.

Dijitaller olarak her zaman korsan içeriklere karşı olduğumuzu söylememize bile gerek yok. Siz de bu tür korsan içerik yayıncılarını takip ediyorsanız orijinal kaynaklara yönelmenizi tavsiye ederiz. Eğer konu hakkında yeni detaylar çıkarsa sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.