Windows 10 Hala İnmedi mi?


Merhabalar
Windows 10 kurulum dosyaları 28 temmuz günü boyunca rezerve edenlere yavaş yavaş kurulmuştu. Bazı arkadaşlar şu yazımızda ki klasörün çıkmadığını söylüyorlar. Eğer hala Windows 10 kurulum dosyaları bilgisayarınıza inmediyse yapmanız gerekenler çok basit.
1-Komut İstemini Yönetici olarak çalıştırıyoruz.
2-Açılan siyah pencereye wuauclt.exe /updatenow yazıyoruz.
1
3-Windows Update sayfasından güncelleştirmeleri denetle diyoruz ve kurulum dosyalarımızı indiriyoruz. 🙂
win
 
Bu şekilde Windows 10 arkada iniyorsa bile artık görebileceksiniz. İndiği vakit kurulum için Microsoft’tan haber beklememiz gerekebilir. 🙂

Hatalar/Güncellemeler

Güncelleme 1: Yüklenme bitmesine yakın hata alabilirsiniz. Korkmanıza gerek yok. Bu işlem, Windows 10 dosyalarını bilgisayarımıza indirmek için gerekli. Kurulum emri vermek için Microsoft firmasından bir güncelleme daha gelmesi gerekiyor. O da gün içerisinde verilecektir.
Güncelleme 2: Dediğimiz yöntemi uygulayıp Windows 10’a geçenler oldu. 🙂
Ekran-Alıntısı95
Güncelleme 3: Eğer komutu çalıştırıp denetle dediğinizde bir şey olmuyorsa; Windows Update sayfasına gidip solda “Ayarları değiştir” yazısına tıklayıp Windows’u güncelleştirdiğimde… diye devam eden kutucuğu işaretliyoruz ve seçili hale getiriyoruz. Ardından komutu çalıştırıyoruz ve güncelleştirmeleri denetle diyoruz.
cats
Güncelleme 4: Güncelleme 3’de ki işlemi yaptıktan sonra Windows 10 kurulum dosyaları sıfırdan inebilir. Ya da kaldığı yerden devam edebilir. (Benimkisi baştan yüklemeye başladı.)
cats
Dijitaller ile her zaman bir adım önde kalın!


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

20 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. o komut yerine yazdığımda bende bir şey olmuyor alta doğru devam ediyor enter bastığımda

    1. Yönetici olarak çalıştırdığınıza emin misiniz? o komuta basıp sonra update sayfasına gidip güncelleştirmeleri denetle demeniz lazım.

  2. bende yptm basarız oldu diyo kendim setupdan kurim dedim boot.wim dosyası eksik diyo yardım edin yha boot.wim dosyasını nasıl bulcm

  3. hocam yaptık olduda sonradan sorun çıkartakmış gibime geliyor lisans hata felan gibi. yaptım ama galiba biraz skıntılı bi yöntem..

  4. bir de kurulum dosyaları alınıyor da kaldı böyle yükleme yapmıyor. sıkıntılı iş yani yokmu net bi çözüm?

    1. windows 8 kullanıyorsanız soldaki başlat menusu simgesine tıklayın orda komut istemi ve onun altında komut istemi yönetici seçenekleri var

  5. bu yöntemi denedim fakat windows update ekranında bi değişiklik olmadı sadece windows bt klasörüne birkaç dosya yüklendi