Elon Musk: Apple, Tesla'nın Mezarlığı!


Elon Musk‘ı teknolojiyi ve otomobil dünyasını takip eden çoğu insan duymuştur. Yada muhakkak Tesla ve SpaceX şirketlerini duymuşsunuzdur, işte Elon Musk onların kurucusu ve CEO’su konumunda bir kişi.
Konumuz ise Apple’ın Apple Car ile otomobil dünyasına girmeye çalışması diyebiliriz daha doğrusu Apple’ın otomobil sektörüne girme projesi olduğu uzunca bir süredir dillendiriliyor. Kısa süre önce Apple’ın Tesla’da çalışanları işe aldığı ortaya çıktı. Bu konu üzerinde Almanya’da Elon Musk’a yöneltilen “Apple’ın sizin önemli mühendislerinizi almasından endişeleniyor musunuz ?” sorusuna Musk, sert ve bir o kadar ilginç bir cevap verdi.
tesla-and-apple-620x339
”Onlar bizim işten çıkarttığımız kişileri alıyorlar. Biz her zaman Apple ile Tesla Mezarlığı şeklinde dalga geçiyoruz.” cevabını veren Musk, otomobil üretmenin akıllı telefon veya saat üretmeye benzemediğini ve çok daha karışık bir işlem olduğunu söyledi. Elon Musk ayrıca Volkswagen’in  emisyon skandalına değinerek benzin ile gelinebilecek üst sınıra ulaştık gibisinden de bir açıklamada bulundu.
tesla-elon-musk (963 x 542)
Geleceğin elektrikli otomobillerde olacağını artık görür gibiyiz. Tesla’nın hali hazırda pil teknolojileri üzerinde çalıştığı biliniyor ve 2020 gibi elektrikli otomobillerin menzil sorununu halledecekleri ön görülüyor. Elon Musk, Apple konusunda haklı da olsa Apple’da bulunan maddi imkanlar çok geniş. Açıkçası ben olsam böyle büyük iddialarda bulunmazdım.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir