Elon Musk, SpaceX'in Uzay Giysisinin Tamamını Paylaştı


”Dünyamızı sorularımızın cesareti ve yanıtlarımızın derinliği ile anlamlı kılarız.” C. Sagan

Geçtiğimiz haftalarda SpaceX CEO’su Elon Musk, şirketinin uzay giysisine ait ilk görüntüyü bizlerle paylaşmıştı. Paylaşılan ilk resim sadece gövdenin üst kısmını göstermesi nedeniyle pek fazla detay belli olmuyordu. Ancak Musk, bir süre önce uzay giysilerinin tam halini yine Instagram hesabından paylaştı.
Elbiseyi giyen kişinin Crew Dragon kapsülünün önünde olduğunu görüyoruz. Bu,SpaceX’in NASA astronotlarını Commercial Crew Program kapsamında International Space Station’a götürmesine yarayacak. Ve elbette resmin odağı SpaceX’in uzay giysisi.

Astronaut spacesuit next to Crew Dragon

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on


Hala elbise hakkında teknik açıdan hiçbir bilgiye sahip değiliz ancak şimdilik sadece botlar, eldivenler ve pantolon tasarımını görebiliyoruz. NASA’nın standart basınç giysilerine oranla çok daha astronot dostu olarak görünen giysinin bir basınç giysisi olduğunun altını çizelim. Yani uçuş esnasında astoronotların araç içerisinde giydiği elbise. Bir aksilik olduğunda onları güvenli noktaya kadar hayatta tutmaya yarayacak.
Musk, kostom hakkında çok daha fazla bilgiyi önümüzdeki günlerde paylaşacağını söylemişti. Bakalım detaylar ne zaman paylaşılacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir