En İyi Pil Ömrüne Sahip Akıllı Telefonlar


Artık 2018 yılının sonuna gelmiş durumdayız ve şimdiye kadar tüm firmalar bu yılın amiral gemi modellerini tanıttılar. Peki bu telefonlar arasında hangisi daha uzun bir pil ömrü sunuyor? Yıllar geçtikçe akıllı telefonlar ile yaptığımız işlerin sayısı da artıyor. Eskiden 4-5 saatlik pil ömrü sunan telefonlar bizlere yeterken artık yetmemeye başlamış durumda.

Kullanım alışkanlıklarımız ve telefonda geçirdiğimiz sürenin ciddi oranda artması bizleri hem hızlı hem de pil ömrü açısından güçlü akıllı telefonlara yöneltiyor. Phonearena, bu yıl çıkan akıllı telefonları aynı şartlar altında test ederek pil ömürlerini ölçtü. 200nit ekran parlaklığında elde edilen değerler elbette birebir sizin kullanımınızı yansıtması mümkün değil zira herkes farklı bir kullanım alışkanlığına sahip. Fakat buna rağmen buradaki sonuçların belirleyici olduğunu da belirtmeliyim.

Lafı çok fazla uzatmadan listeyi sizlerle paylaşayım.

Görüldüğü üzere Huawei’nin Mate 20 Pro‘su 14 saat 26 dakika ile listenin en tepesinde yer alıyor. Aldığı yüksek skor ile tüm amiral gemilerini geçerken bazılarından ise yüzde 50 daha iyi bir süreye ulaşıyor. Huawei Mate 20 Pro’nun liderliği bununla da sınırlı değil. Telefon ayrıca en hızlı şarj olan -68 dakika- (%0-100) model konumunda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir