HTC RE Vive Sanal Gözlüğünü Tanıttı


HTC‘nin tanıtımında ki bir diğer sürprizi ise sanal gözlük RE Vive oldu. One M9 ve RE Grip‘i tanıtan HTC’den bu kadarını kimse beklemiyordu. Tasarımsal olarakta güzel durduğunu söyleyebilirim.
htc-vive-100570703-large
RE Vive aslında Oculus Rift gibi donanımı bünyesinde barındırıyor. HTC ürünü Valve‘den destek alarak geliştirmiş durumda. Kendi içerisinde bir donanım olduğunu söylemiştik ürüne içerik ise harici kaynaklardan yapılacak. 360 derecelik bir görüş açısı sunan ürün 70’den fazla sensörü de bünyesinde barındırıyor. Sanal gözlükteki akış ise 90 kare/saniye oranını yakalamayı başarmış. İçerik sıkıntısı olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü Vertigo Games, Bossa, Barry Fireproof, Dovetail Games, Wemo Labs, Google, Steel Wool Games, HBO, Lionsgate ve Owlchemy gibi büyük firmalar ile anlaşılmış durumda. Fiyatı henüz belli olmamakla birlikte yıl sonu raflardaki yerini alacak. Aşağıdan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın.
https://www.youtube.com/watch?v=eTITJSSRUso


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir