HTC U Geliyor; Dokunmaya Duyarlı Çerçeve, Sense 9 ve Dahası! | Dijitaller

HTC U Geliyor; Dokunmaya Duyarlı Çerçeve, Sense 9 ve Dahası!


Tüm teknoloji yayınları yarınki Galaxy S8 lansmanın kilitlenmiş olsa da HTC U hakkında gelen yeni bilgiler bizleri heyecanlandırmaya yetti. Yenilikçi bir fikir ile gelen model çok yakında çıkışını da yapacak.

Geçtiğimiz yıl HTC’nin bir tasarımcı çalışanının paylaştığı videoda Edge Sense isimli özelliğe sahip bir akıllı telefon gösterilmiş ve kod adı olarak da ”Ocean” belirtilmişti. Bir süredir haber dahi alamadığımız cihaz tekrar gün yüzüne çıktı ancak bu sefer gerçekten geliyor.

HTC U‘nun hiç şüphesiz en çarpıcı özelliği Edge Sense. Metal çerçeveye yerleştirilmiş sensörler yardımıyla dokunma ve kaydırma hareketleri sayesinde çeşitli işlemlerin kontrolüne olanak sağlayan özellik kullanıcı deneyimi açısından farklılık yaşaatcak gibi duruyor.

Android 7.1 ve Sense 9 arayüzünün çalışacağı cihaza gerekli gücü ise Galaxy S8 ailesinde de kullanılacak olan Snapdragon 835 verecek. 5.5 inçlik QWHD (2560 x 1440) ekrana sahip olan HTC U’nun ana kamerası Sony IMX362 sensörlü 12 MP kamera olurken, ön tarafta ise 16 MP Sony IMX351 sensör yer almakta. 64/128 GB dahili depolama ile desteklenen cihazda ayrıc miroSD kart girişi de bulunacak.

HTC U’nun Nisan ayının ortalarında tanıtılması ve Mayıs ayında da küresel çapra piyasaya sunulması bekleniyor. Fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmamakta.

Kaynak: Vunturebeat

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTC U Geliyor; Dokunmaya Duyarlı Çerçeve, Sense 9 ve Dahası!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz