Huawei Mate 9 Pro Duyuruldu; İşte Özellikleri ve Fiyatı


Bir süredir gelen bilgilere göre Huawei, Mate 9 modelinin yanında bir de Mate 9 Pro adında kardeş getirmeye çalışıyordu. Söylentiden ibaret olan bu bilgiler artık resmiyete kavuştu zira Huawei, yeni amiral gemisi Mate 9 Pro’yu bugün Çin’de duyurdu.
Bildiğiniz üzere Huawei, Mate  9 modelinde 5.9” 1080p ekrana yer vermişti. Ancak Mate 9 Pro modelinde ekran 5.5 inç seviyesine çekilerek çözünürlük Quad HD (2560 x 1440) seviyesine yükseltilmiş. Bununla birlikte telefonun ekranı her iki taraftan kavisli bir yapıya sahip. Şahsen ilk bakıldığında Note 7 andırmıyor değil.
1
Mate 9 Pro ile beraber bir de ön tarafa Home butonu geliyor. Parmak izi okuyucu görevini de gören tuş, Mate 9’da arka tarafa konumlandırılmıştı. Yani aslında parmak izi okuyucunun ön tarafta olması kullanım açısından daha fazla kolaylık sağlayacak.
3
Bununla birlikte Mate 9 Pro elbette gücünü Kirin 960 yongasından alıyor. 4000mAh batarya ile gerekli enerji ihtiyacı haylice karşılanan modelde 4 GB RAM yada 6 GB RAM seçenekleri bulunuyor. Öte yandan depolama alanında da 64 GB ve 128 GB seçenekleri mevcut. Cihazın kamera yetenekleri kardeşi ile aynı.
Fiyatlandırma kısmında ise rakamlar biraz yüksek. 4 GB RAM + 64 GB depolama seçenekli model Çin’de 685 Dolar, 6 GB RAM + 128 GB depolama sunan model ise 775 Dolar seviyesinden müşteri arayacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir