IFA 2017'den Huawei, Samsung, Sony, LG ve Diğer Tüm Beklenenler


Hepsi bu etkinlikte

Teknolojinin kalbi çok yakınfa IFA 2017 etkinliğinde atacak. Samsung, Huawei, Sony ve LG gibi üreticiler en yeni cihazlarını ve lapotoplarını burada tanıtacak.
IFA 2017, yılın en büyük teknoloji fuarlarından birisi ve çok yakında resmen başlayacak. Aslında bugün bazı firmalar IFA kapsamında ancak fuarın başlangıcından önce yeni cihazlarını tanıtacağı lansmanlarını düzenlemeye başlayacak.
Bizlerde etkinlik kapsamında firmaların neler tanıtacağına dair beklentilerimizi sizlerle paylaşmayı uygun gördük. Sizlere Berlin’deki IFA’dan videolar aktarmamız mümkün değil zira etkinliğe bizi götüren hiçbir sponsorumuz yok 🙂 O yüzden sizlere buradan çok hızlı şekilde haberleri aktaracağız. Fakat gelecekte o da olacak.

IFA Berlin 2017’den Yapacağımız Tüm Haberlere BURADAN Ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz sözlerimizi dahada fazla uzatmadan yazımıza geçelim. Ancak şimdiden söyleyelim bu yılki IFA biraz sönük geçecek.

LG


LG’den beklediğimiz ve kesin olarak tanıcağı şey şüphesiz LG V30. LG V30, tasarımsal açıdan G6’ya benzeyecek ancak sızan görüntüler ve LG’nin paylaştığı görsel ve videolara baktığımızda telefonun daha iyi göründüğünü söylemeliyim. Bununla birlikte 18:9 OLED FullVision ekran ile gelecek olan V30’da Snapdragon 835 yongası yer alacak.
Çifr arka kamera ile gelecek telefon bu sefer fotoğraf konusunda çok daha iddialı. V30’un arkadaki ana kamerasının diyafram açıklığı f/1.6 değerinde olacak! LG G6 ve LG V20’de bu rakam f/1.8 idi. Buradaki gelişme sayesinde V30, artık sensörüne %25 daha fazla ışık alabilecek. Dolayısıyla, düşük ışıklı koşullarda çok daha net çekimlerin önü açılacak. Bununla birlikte LG, kamera lensinde artık plastik yerine cam kullanacak. Crystal Clear Lens olarak adlandırılan bu özellik sayesinde daha doğru renklerde çekim yapılacak. 31 Ağustos’ta duyurulacak her şey.
LG bunun dışında başka bir telefon daha tanıtabilir, ama bu kesin değil.

Samsung

Güney Koreli devi zaten Galaxy Note 8 ile en büyük kurşununu daha önceden sıktı. Fakat etkinlik kapsamında Samsung’dan Gear Fit 2’ye benzer sportif bir fitness bandı olacak olan Samsung Gear Fit 2 Pro‘nun duyurusunu yapmasını bekliyoruz.
Bunun dışında başka bir donanım ürünü tanıtmasını beklemesekde bir süredir firmanın çift kamera kurulumunu orta seviyedeki telefonlarına getireceği işaret ediliyor. Doalyısıyla belki Asya pazarına hitap eden çift kameralı Galaxy C serisinden bir model ya da global pazarda çıkacak Galaxy J7 Plus modelinin duyurusu gelebilir.

Sony


Sony aynı LG gibi yeni akıllı telefonlarını tanıtacak. Firma yeni Sony Xperia XZ1 ve XZ1 Compact olarak duyuracağı telefonlarını 31 Ağustos’ta tanıtacak. Tasarımsal açıdan ilgililerin bir beklentiye girmemesini şimiden söyleyelim zira Sony, eski modellerde olduğu gibi yine tasarımsal açından neredeyse hiçbir farklılığı olmayan iki telefon duyuraucak. Alt ve üst çerçevelerin kalın oluşu bizleri ziyadesiyle üzmekte.

Lenovo/Motorola

Lenovo da yine 31 Ağustos’ta bir konferans düzenleyecek ancak bu etkinlikte bir akıllı telefon duyurulmasını beklemiyoruz. Bunun yerine Lenovo bir Karma Gerçeklik gözlüğü tanıcak. Öte yandan yine firma dizüstü bilgisayar serisi olan Book ve Yoga ailelerine yeni üyeler de katacak. Motorola tarafında da yine herhangi bir duyuru yapılmayacak. Lenovo, etkinliğinde Moto’nun adını bile muhtemelen ağzına almayacak.

Huawei

Geçen yılki IFA’da Huawei, orta sınıf Android telefonların bir çiftini duyurdu – Huawei Nova ve Huawei Nova Plus. Huawei MediaPad M3 multimedya merkezli tablet de gösteride ilk kez bizler gösterilmişti. Huawei’nin bu yıl ne ilan edeceği açık değil, ancak 2 Eylül’de bir etkinlik düzenleyeceğini biliyoruz, belki yeni Nova serisi olabilir. Huawei’nin önümüzdeki aylarda amiral gemisi Mate 10‘u duyuracağını da biliyoruz ancak IFA’da kesinlikle olamayacak, yılın sonuna doğru gelecek.

HTC

Firma her ne kadar geçtiğimiz yıllarda IFA’da akıllı telefon duyurusu yapmış olsa da bu yıl etkinlikte yer almayacak. O yüzden bir beklenti yok 🙂
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir