Instagram’da Görüntülü Görüşme Devri!


Bir yeni yenilikler


Son dönemde yaptığı yenilikleri aynı şekilde devam ettirmeyi sürdüren Instagram, şimdi de görüntülü görüşme özelliğini test etmeye başlamış durumda. Zaten bir süre önce yenilenmiş keşfet arayüzüyle birlikte sessize al butonunu test eden dev sosyal medya, görüntülü görüşme özelliğiyle birlikte artık daha da geniş bir kullanım alanını kullanıcılarına sunacak.

Instagram yetkilileri bu özelliği test etmelerinin nedeni olarak kendilerine gelen yoğun talebi gösteriyor. Zaten her gün milyonlarca kişi arkadaşlarının canlı yayını izlerken bunların pek çoğu da anlık görüntülü görüşme istiyor. Instagram’ın test ettiği görüntülü görüşme özelliğinin en önemli noktası ise grup sohbetlerine de imkan tanıması. Görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına gidip üst taraftaki kamera butonuna tıklamanız sohbeti başlatmak için yeterli ancak karşı tarafın giden isteği elbette kabul etmesi gerekiyor haliyle. Grup konuşması yapılacaksa ana ekranın üstündeki uçak simgesine tıkladıktan sonra gelen ekrandan (+) artı simgesine tıklayıp kişileri seçmeniz yeterli.

Video sohbet özelliğinin yanı sıra dediğimiz gibi yeni Keşfet arayüzü de test ediliyor. Bu yenilik bir iki hafta içinde yayınlanacak. Keşfet sayfası yine size özel olarak kişiselleştirilmiş olacak ancak üst taraflarda popüler içerikler gösterilecek. Daha organize bir dizayn ile elden geçirilmiş olan Keşfet’te yeni kişileri ve deneyimleri bulmanız daha kolay olacak.

Bu iki şarkıyı tavsiye ederim. Güzeller.

Son olarak Instagram, Spotify ve GoPro ile birlikte bir entegrasyon sağlamış durumda. Artık GoPro’da çektiğiniz videoları doğrudan Instagram Hikayeler’de paylaşabileceksiniz. Aynı şekilde Spotify’da çalan parçanın kapak görselini Hikayeler’de paylaşabilirsiniz.

Açıkçası toplu konferans özelliğinin Instagram’a gelmesi büyük bir adım diye düşünüyorum. Yenilikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Hemen alta yorumunuzu bırakınız.

#Kaynak; Instagram


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir