Intel'in 8. Nesil İşlemcileri Mobilde de İddialı!


Daha fazla çekirdek isteyenler sevinsin.

Yakın bir zamanda Intel’in 8. Nesil işlemcileri duyurulacak. Coffee Lake kod adlı anaakım masaüstü işlemcilerin yanında elbette mobil yani dizüstü bilgisayarlarda da boy gösterecek yeni 8. Nesil işlemcilere sahip olacağız. Gelen son sızıntı da bunlardan birisi.
Ortaya çıkan ve Intel Core i7-8550U olarak görünen Intel’in 8. Nesil Coffee Lake-U serisi işlemcisi bizlere güzel şeyler vaat ediyor. Haberlerimizden bildiğiniz üzere 8. Nesil’de Intel, çekirdek sayılarını arttırma yoluna girecek. Bunu mobil tarafta da bekliyoruz.

Core i7-8550U hakkında gelen bilgilere göre işlemci 4 Çekirdekli ve 8 İzlekli olacak. Önceki nesilde yer alan Core i7-7660U’da ise 2 Çekirdek ve 4 İzlek vardı. Yani Intel, yeni nesilde iki katını öneriyor. Bununla birlikte 8 MB L3 önbellek ile gelmesini beklediğimiz işlemci 1.80 GHz taban frekans hızında çalışacak. Önceki nesle göre düşük ancak 8. Nesil’in yüksek HT desteği sayesinde daha yüksek frekanslara çıkılabilir boost ile.
Şimdi asıl önemli olan ise tüm bunların önceki nesil ile aynı yani 15W TDP değerinde sunuluyor olması. Görünen o ki Intel, 8 Nesil için iyi çalışmış. Bu arada Core i7-8550U, Acer’in piyasaya çıkmamış Nitro AN515-31 modelinin içerisinde yer aldığı belirtiliyor. Bu dizüstünün fiyatı 750 Dolar civarında olabilir.
Kaynak; Wccftech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.