iOS 9 güncellemeye yer açmak için uygulamaları geçici olarak siliyor


iOS 9’un ikinci beta versiyonunun yayınlanmasıyla geliştiriciler ilginç bir yenilikle karşılaştılar. iOS 9’un sadece 1.3 GB alan kaplayacak olması WWDC’de sahnedeki Craig Federighi’yi bir hayli gururlandırmıştı. Özellikle 16GB kapasiteli iPhone sahipleri için yeni işletim sisteminin az yer kaplaması büyük önem taşıyordu.
iOS 9
WWDC’de söylendiği gibi iOS 9 gerçekten az yer kaplıyor ancak sistem biraz farklı. Telefonunuzu iOS 9’a güncellemeye çalıştığınızda karşınıza boş alan yaratmak için uygulamalarınızın geçici olarak silineceğini, güncelleme tamamlandıktan sonra uygulamalarınızın otomatikman tekrar yükleneceğine dair bir ekran çıkıyor ve bunu onaylayıp onaylamayacağınız size soruluyor. Onayladığınız takdirde iOS 9 uygulamalarınızı siliyor, güncellemeyi tamamlıyor ve silinen uygulamalarınızı otomatikman tekrar yüklüyor.
Süreç tamamen otomatik bir şekilde işliyor ve tekrar yüklenen uygulamalarda hiçbir veri kaybı olmuyor. Çalışma sistemi biraz farklı olsa da yeni iOS sürümünün az yer kaplayacak olması 16GB iPhone kullanıcıları için bir hayli önem taşıyor ve bu özellikten sonuna kadar faydalanacaklardır.
Kaynak : 9to5Mac


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir