iPhone 6s Modellerinde Garip Sorun; Apple Değişim Yapacak


iPhone 6s sahipleri ilginç bir sorunla bir süredir boğuşuyor. Yaşanan problem nedeniyle ilginç bir şekilde cihazlar şarjı bitmeden kendi kendine kapanıyor. Türkiye ve diğer pazarlarda Apple Store’lara yığınla konu hakkında şikayet gelirken kullanıcılara sorunun verilecek bir güncelleme ile giderileceği söylenmişti fakat Apple, sorunu çözmek için değişim programı başlatmış durumda.
Şimdilik sadece iPhone 6s modellerinde görülen bu sorun genelde pil seviyesi %30-35 dolaylarındayken baş gösteriyor ve cihaz kendini pili adeta bitmişcesine kapatıyordu. Sorunun sınırlı sayıdaki iPhone 6s’lerde görüldüğünü belirten Apple, yaşanan durumun  Eylül 2015 – Ekim 2015 arasında üretilen iPhone 6s modellerinde olduğunu söylüyor.
maxresdefault
Başlatılan değişim programı ile birlikte hatalı iPhone 6s modellerinin pili ücretsiz bir şekilde değiştirilecek. Bununla birlikte eğer cihazınızda fiziksel bir hasar varsa değişim programından maalesef yararlanamıyorsunuz. Eğer sizde bu sorunu yaşıyorsanız Apple’ın buradaki sayfasını ziyaret edebilir yada doğrudan bir App Store veya yetkili teknik servise başvurabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir