iPhone 7'de Samsung Bellekleri Kullanılabilir


Apple ve Samsung arasında bildiğiniz gibi çeşitli patent davaları halen devam ediyor. Araları genelde hep soğuk olan iki dev firmayı ayrıca yan yana gördüğümüzde oluyor. Bunlardan bir benzeri iPhone 7’de karşımıza çıkabilir, zira gelen haberlere göre Apple, iPhone 7’de Samsung üretimli bellekleri kullanabilir.
BGR kaynaklı haberimize göre Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7’de Samsung’un üretim bandında olan DDR 4 bellekler kullanılabilir. Şimdilik bu DDR4 bellekler masaüstü için üretimde ancak Samsung’un kısa süre sonra mobil cihazlar içinde LPDDR 4 üretimine başlaması bekleniyor. 10nm üretim teknolojisi ile üretilen bellek yongalarının önceki nesle göre %30 daha hızlı olduğu belirtiliyor. Saniyede 3200 megabit veri aktarımı sunan bellekler enerji tüketiminde de oldukça iyi. Bakalım söylentiler doğru çıkacak mı?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.