iPhone, iPod ya da iPad’inize bilgisayarınızdan müzik yükleme


Merhaba sevgili dijitaller.com okuyucuları.
Sizlere aslında çok basit olan ancak bazı iOS kullanıcılarına saç baş yolduran bilgisayardan iPhone, iPod ya da iPad’inize nasıl müzik atılacağı konusunu basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
1- Her şeyden önce Windows işletim sistemli bilgisayarınıza iTunes yüklemeniz gerekmektedir. Mac kullanıyorsanız zaten iTunes yüklü olacaktır. iOS cihazlarında Android’deki gibi doğrudan bir dosya aktarımı yapamadığımız için müziklerimizi iOS cihazımıza atabilmemiz için iTunes programına ihtiyacımız var. iTunes’un en güncel sürümünü aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.
iTunes — http://www.apple.com/tr/itunes/download/
2- iTunes’u kurduktan sonra cihazımızı bilgisayarımıza bağlıyoruz ve iTunes’u açıyoruz. Resimdeki gibi sol köşeden müzikler menüsüne gelip cihazımıza yüklemek istediğimiz müzikleri iTunes üzerine sürükleyip bırakıyoruz. İşlem burada bitmiyor lütfen 3.adıma geçin.
1.
3-Kopyalama işlemi bittikten sonra aygıtımıza gelip müzikler sekmesini tıklıyoruz. Müzikleri Eşzamanla kutucuğunu aktif edip sağ alt köşeden uygula diyoruz ve bu kadar. Müzikleriniz cihazınıza kopyalandıktan sonra iTunes’u kapatabilirsiniz.
2.
Tamam belki Android’deki kadar basit değil ama gördüğünüz gibi iOS cihazlarına da müzik atma işlemi bu kadar basit. Büyütülecek bir şey yok ancak eğer bir iOS cihazınıza sahipseniz iTunes kullanmayı az çok bilmenizde fayda var. Bu yüzden önümüzdeki günlerde daha fazla iTunes yazısı gelebilir.
Dijitaller ailesine yeni katılmış olmanın verdiği heyecanla birlikte sizlere bir rehber makale yazmak istedim. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
Daha sonraki yazılarda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.


7 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2 Gündür yataklarda ağlamaktan gözüm şişti lan çok saol çoksel bir makale olmuş ellerine sağlık 😀 *youtubeden dinlemek ayrı bir eziyet çümqü :c*