Foxconn Resmen Sharp'ı Satın Alıyor!


Geçmiş devlerden biri olan ancak yaşadığı mali krizler sonu 6 bin kişi işten çıkarması ile gündemlere gelen Sharp, bir türlü belini doğrultamadı. İflasın eşiğine yaklaşan şirket için ufukta Foxconn belirerek bir anlaşma ortaya sürdü.
Foxconn’un Sharp için 6.2 Milyar Dolarlık bir teklif götürdüğü ve bu teklifin onaylandığı açıklandı. Sharp’ın kısa bir dönem içerisinde Foxconn bünyesinde yeni bir yapılanma sürecine girmesi bekleniyor. Sharp’ın mali durumu ne kadar kötüde olsa 50 bin küresel çalışanı ve Ar-Ge bilgisi ile Foxconn’a katacağı çok şey var. b-sharp-a-20160205 (1097 x 778)
Özellikle TV ekranları ve kendi ürettiği akıllı telefonlarındaki panelleri ile tanınan Sharp aslında alanında liderlerden birisi konumunda. Foxconn ise bildiğini gibi Apple’ın tedarik üreticilerinden ve o da tedariğini LG ve Samsung’tan yapıyor. Kısaca düşündüğümüzde bu işten en karlı Apple çıkabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir