NVIDIA, AMD'nin Threadripper İşlemcisini Kutladı, AMD Beşlik Çaktı


Bunlar güzel şeyler işte

İki ezeli rakip bazen de olsa güzel sürtüşmelere imza atıyorlar ve kimi zaman aynı safta yer alabiliyorlar. AMD’nin yeni işlemci ailesi Threadripper, bildiğiniz gibi rakip nedir dinlemeden üstün fiyat-performansı ile ortalığı kasıp kavuruyor. Bu duruma NVIDIA’dan güzel bir karşılama geldi.
Ekran kartı tarafında eli gayet iyi olan NVIDIA, işlemci tarafında oldukça iyi giden AMD’ye resmi Twitter hesabından ”Tekrar hoş geldin AMD, GTX 1080Ti ve Threadripper harika bir ikili olur” mesajıyla güzel bir jestte bulunda.


Ardından AMD hemen bir cevap vererek bir GIF paylaştı. GIF’te kırmızı ve yeşil gömlekli iki kişinin beşlik çaktığı görülüyor.
Bu arada NVIDIA’nın burada bahsettiği şey Threadripper işlemcilerin 64 PCI hat desteğine sahip olması. Dolayısıyla SLI GTX 1080Ti ya da SLI Titan X harika bir performans gösterecektir. Tabi NVIDIA’nın şunu demiş olabileceği de düşünülebilir. AMD, RX Vega ve Threadripper işlemcileri birlikte pazarlayıp satmayı düşünüyor. Vega’nın gerçek anlamda fos çıkmasından dolayı NVIDIA üstü kapalı bir gönderme de yapmış olabilir. Her neyse, sonuçta firmaların böyle jestleri güzel.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir