Hoverboard'lara Yasaklar Artarak Devam Ediyor


Teknolojini son nimeti olan Hoverboard’lar gün geçtikçe dünyanın bir çok yerinde yasaklanmaya devam ediyor. İnsanlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan Hoverboard’lar gerek ülkemizde gerekse diğer ülkelerde kullanımı git gide artıyor. Kullanımın artması da bir takım sorunları beraberinde getiriyor.
Hoverboard’lar bünyelerinde kısmen büyük hacimli bir batarya barındırıyor. Son günlerde çıkan haberlere göre Hoberboard’ların patladığı, yandığını görmekteyiz. Bu bağlamda Hoverboard’lar bazı uçak firmalarında ve havaalanlarında yasaklandı. Ancak bildiğimiz kadarıyla ülkemizde bunun için bir yasak söz konusu değil.
Yasaklamalar sadece bununla da sınırlı değil. Londra, New York gibi mega şehirlerde de yayaları rahatsız ettiği için yasaklanan Hoverboard, ayrıca New York’da bir ulaşım aracı niteliğine sokuldu ve trafik kuralları gereği cezai yaptırımlara tabi tutuldu. Ancak ABD’nin diğer ucu Kaliforniya‘da ise bu yasak geçerli değil. Her ne kadar eğlenceli olsalar da yasalara uymak zorundayız, zaten bizi ilgilendiren bir durum yok. Zira Türkiye’de bir yasal kısıtlama söz konusu değil diyerek sizleri eğlenceli bir video ile baş başa bırakıyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir