Karşınızda Yeni Nintendo Switch Konsolu


Uzun bir süredir Nintendo‘dan beklediğimiz yeni konsol artık bugün resmiyete kavuştu ve firma tarafından duyuruldu. Nintendo Switch adının verildiği konsol çalışma prensipleriyle de resmen adını yaşatıyor diyebiliriz. Ancak belirtmek gerekirki bu konsol PS4 Pro veya Xbox One’a rakip olarak değilde kendi pazarını oluşturmaya yönelik bir cihaz.
Hibrit bir konsol diyebileceğimiz Switch, hem sabit konsol hemde bir tablet konsol olarak kullanılabiliyor.Tablet şekline aldığında yaklaşık 7” bir ekrana sahip olurken Switch Dock sayesinde ise görüntüyü televizyona aktararak büyük ekranda oyunun keyfini çıkarabiliyorsunuz. Switch konsolda sadece dijital oyunları almayacaksınız, 3Ds’te olduğu gibi kart şeklinde de fiziksel oyunları satın alabileceksiniz.

nintendoswitch_hardware2-0
Bununla birlikte sahip olduğu kontrolcüleri de aslında modüler diyebiliriz. Ayrılabilir yapıda olan kontrolcüler tablete takılabildiği gibi normal klasik kontrolcü şeklinede bürünebiliyor. Yenilikçi kontrolcüleri beğenmediyseniz üzülmeyin, aşina olduğunuz bir başka kontrolcü de bulunuyor. Açıkçası yayınladıkları videoya bakarsak Switch konsolu heryere yanınızda götürebilir ve hiçte zorluk yaşamazsınız. Özgür bir şekilde oyununuzu her yerde oynayabilirsiniz ki bu bence çok güzel bir esneklik.
nintendo_switch_11-0-0-3840-x-2160
Henüz konsolun çözünürlüğü veya donanımsal detayları bilinmiyor ancak Nintendo’nun açıklamasına göre konsolun kalbinde NVIDIA Pascal mimarili özelleştirilmiş bir Tegra yongası (muhtemelen Tegra X2) bulunuyor. Nintendo ayrıca Switch konsolo verilecek desteğinde ciddi oranda büyük olduğunu söyledi. Bunların arasında Activision, Atlus, Bethesda, Capcom, EA, Epic Games, Konami, PlatinumGames, Square Enix, Take-Two ve Ubisoft gibi büyük oyun firmaları yer alıyor.
Nintendo Switch konsolun çıkış tarihi ise Mart 2017, fiyatı henüz belli değil. Ek olarak aşağıdaki tanıtım videosunu konsolo anlayabilmek için izlemenizi tavsiye ederiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir