LG V20 Tanıtıldı; Çift Ekran, Çift Kamera Tüm Özellikler ve Fiyat


LG, bu yılın başlarında G serisinin en son modeli olan G5’i lanse etmiş, piyasaya sürmüş ancak firmanın beklediği ilgiden çok uzakta kalmıştı ve nitekim başarısız olmuştu. Firma hal böyle olunca geçtiğimiz sene duyurulan LG V10’un yeni versiyonu LG V20’yi duyurdu. LG V20 ile beraber serinin ilk modelindeki eksiklikler gideriliyor ve cihaz daha da güçlendiriliyor. Özellikle ses ve kamera alanında üstün bir cihaz olduğunu LG beyan ediyor.

Tasarım ve Ekran

LG V20
Geçtiğimiz sene duyurulan LG V10 yenilikçi bir tasarım anlayışıyla ve biraz garip arka kapak tasarımıyla karşımıza çıkmıştı. ÖZgün bir tasarım sunan ve ikincil ekranıyla farklılık yaratan telefon sıradışı arka kapak tasarımı yüzünden bazı kesim tarafından sevilmiş, bazı kesim tarafından ise beğenilmemişti. Ancak LG V20 daha sade bir tasarım anlayışıyla herkese hitap ediyor. Üstelik bunu yaparken yenilikçi ve özgün tasarımını bir kenera itmiyor.
Tamamı alüminyum gövdeden imal edilmiş olan LG V20’nin arka bataryası ise beklenenin aksine telefonu gömülü değil. Arka metal kapak, çok kolay bir şekilde butona basarak rahatlıkla çıkarılabiliyor ve batayaya erişilebiliyor. Bu sayede bataryayı değiştirmeniz mümkün kılınıyor. Bunun dışınsa ses açma-kısa tuşları cihazın sağında yer alırken güç butonu arka tarafta yer alıyor. Aynı zamanda bu tuş parmak izi okuyucu görevini de görüyor.
lg-v20-black-26
Cihazın ön tarafında geldiğimizde ise bizleri 5.7 inçlik Quad HD (2560x1440p) ana ekran ve hemen üstünde ince şerit halinde ikincil ekran karşılıyor. İkincil ekran artık daha kullanışlı bir yapıya büründürülmüş. Bildirimler, saat ve tarih, kişinin özel imzası gibi bildirimlerin yanında yazılımsal olarak daha fazla seçenek yer alıyor

Donanım

Günümüzün standardı olan Snapdragon 820 yongasının yanında Adreno 530 grafik birimi telefonda yer alıyor. Yine 4 GB LPDDR4 RAM ile desteklenen modelde 64 GB depolama alanı yer almakta. Dahili depolama alanı ayrıca microSD kart ile arttırılabiliyor. SIM ve microSD girişine arka kapağı açınca ulaşabiliyorsunuz. 3200mAh seviyesinde bir batarya ile gelen LG V20, QuickCharge sayesinde 3.0 sayesinde daha hızlı şarj oluyor.
lg-v20-black-01

Kamera

LG V20, selefi gibi kamera tarafında yine iddialı. LG G5’te olduğu gibi arka tarafında çift kamera bulunan LG V20’nin ana kamerası 16 MP çözünürlüğünde. Bu kamera Optik Görüntü Sabitleme (OIS) ve f/1.8 lens çözümüne sahipken ikinci kamera 8 MP ve 135 derece geniş açılı bir çözüm sunuyor ve ayrıca f/2.4 diyafram açıklığı ile geliyor. İki kameranın çalışma prensibi LG G5’teki gibi aynı. Cihazın ön yüzünde ise 5 MP selfie kamera yer almakta. Bu kamera 120 derece gibi oldukça geniş bir açı sunuyor, yani rahatlıkla 5 kişi fotoğraf çekilebilirsiniz.
lg-v20-black-21
Öte yandan arka kameraya dönecek olursak kendilerinin Lazer, Faz ve Kontrast tabanlı otomatik odaklama çözümleriyle desteklendiğini görüyoruz. LG V10’da olduğu gibi oldukça detaylı bir manuel kamera arayüzü de sunabilen LG V20’de ayrıca dünyada ilk Qualcomm’un Steady Record 2.0 video sabitleme sistemi yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde video görüntüleri gerçek zamanlı analiz ediliyor ve jiroskop tabanlı bir yazılımsal görüntü sabitleme kullanıyor.

Ses

LG V20’de öne çıkarılan bir diğer başlık ise hiç şüphesiz ses. ESS Sabre ES9218 dörtlü DAC sayesinde diğer telefonlardakine göre çok daha net bir ses kalitesi sunuyor. Sistem sayesinde bozulmaları minimum seviyeye çıkarılıyor, dinamik aralık arttırılıyor ve sinyal optimize ediliyor. Sonucunda ise net bir ses ortaya çıkıyor.
lg-v20-black-06
Ses çıkışının yanında ses kayıtları sırasında da LG V20 bir adım öne çıkıyor. Cihaz üzerinde bulunan mikrofonlar sayesinde gürültülü bir konserde dahi net bir kayıt elde etmeniz mümkün. Ses kayıtları 24-bit / 48kHz seviyesinde yapılırken yeni yüksek kaliteli HD ses kaydedici ile birlikte 24-bit / 192 kHz FLAC kayıt almakta mümkün.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

LG net bir çıkış tarihi ve bir fiyat bilgisi vermesede bazı operatörler sayesinden telefonun çıkış tarihi ve fiyat bilgisi kesinleşti diyebiliriz. LG V20, bu ay içerisinde raflardaki yerini almaya başlayacak. Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacak olan cihazın fiyatı ise 650 Dolar seviyesinde olacak.
Kaynak; AndroidCentral


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.