Apple; Super Mario Run, App Store'a Geliyor!


Şu sıralara düzenlenen Apple’ın özel etkinliğinde bildiğiniz gibi yeni iPhone modelleri tanıtılacak. Tabi etkinlik kapsamında Apple her zaman olduğu gibi daha farklı şeyleri de tanıtıyor. Tim Cook sahneye geldiğinde sürpriz bir şekilde Shigeru Miyamoto’yu sahneye davet etti ve yeni Mario oyununu iOS platformuna özel duyurdu.
Nintendo  bildiğiniz gibi mobil pazarda Pokemon Go ile büyük bir sükse yaratmayı başarmıştı ve hala daha yaratmaya devam ediyor. Bu bağlamda Shigeru Miyamoto yeni Super Mario Run’u duyurdu. Bu yıl içerisinde çıkacağı söylenen Super Mario Run, şimdilik iOS platformuna özel olarak çıkacak. 2016 yılı içerisinde App Store mağazada yerini alacak olan Mario’nun paralı mı yoksa ücretsiz mi olacağı tam olarak kesin değil.
mario
Klasik bir Mario oyununu andıran Super Mario Run çok basit bir oynanış ile karşımıza çıkıyor.  Mario renklerine bağlı kalan oyun ayrıca elbette 2 boyutlu yapısıyla biraz bize nostalji yaşatacak. Ek olarak belirtmek gerekir ki oyunun tam olarak net çıkış tarihi belirtilmiş değil ancak dediğimiz gibi 2016 içerisinde mağazada olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir