Mafia 3 değil, Mafail 3 !


2K Games, Mafia 2 ile birlikte büyük bir üne sahip olmuştu. Senaryosuyla, karakterleriyle, oynanışı ve atmosferiyle gönüllere taht kuran Mafia 2, oyun severler için nadiren karşılaşabilecekleri bir deneyimdi. 2K Games tarafından uzunca bir süre önce, serinin yeni oyunu Mafia 3 hakkında bilgiler paylaşılmıştı.
Mafia 3’ün bilgisayar sürümü, 7 Ekim tarihinde Steam üzerinden satışa sunuldu. Mafia 2 gibi kaliteli bir oyunun ardından, yeni oyunda çok daha iyisini bekleyen oyuncular ciddi anlamda hayal kırıklığına uğradılar. Bilgisayar sürümünde, oyunu oynanmayacak hale getiren buglar (hatalar) olduğu için satın alanlar mağdur olmuş oldu. Grafikleriyle ve senaryosuyla oyuncuları memnun edemeyen Mafia 3, oynanış hatalarını da beraberinde getirince yılın en kötü çıkış yapan oyunları arasına aday oldu.
Havada duran arabalar, sizi dibinizdeyken göremeyen düşmanlar, havada giden mermiler, boşlukta yapılan combo hareketler, el bombasına ölmeyen kilit botlar, sürüş hataları derken oyunda doğru düzgün çalışan tek şey sanıyoruz ki, oyunun menüsü.
Açıkçası Mafia 2 kadar kaliteli bir oyunu, nasıl bu kadar kötü bir oyunla devam serisi olarak nitelendirdiler anlaması güç. Umarız ilerleyen günlerde, en kısa süre içerisinde yeni bir yama yayınlanır. Yoksa Unity facisası ile hafızalara kazanmış olan Ubisoft‘u, 2K Games Mafia 3 ile unutturacak.
İşte hatalarla dolu o oynanış:


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. evet o kadar hata varki oyunu %75 ini bitirdim bi sahnede vitoyla konuşuyoruz sonra orda bi bug mu ne oluyosa gecilmiyor kaldım 3 gündür güncelleme bekliyorum inşallah düzeltir ler