Karşınızda Nvidia SHIELD TV ve Dahası


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Nvidia, CES 2017’de beklenen duyurularını yapmaya devam ediyor. Şimdiye kadarki en güçlü TV altı set üstü medya oynatıcısını yani SHIELD TV‘yi tanıtan firma oturma odanızda çok daha eğlenceli vakit geçirmenizin önünü açıyor. Bazılarınız hatırlayacaktır Nvidia’nın SHIELD Tablet adında yine benzer bir çözümü olmuştu ancak o pek bekleneni verememişti.
SHIELD TV ise daha farklı bir noktadan üstelik odağında sadece oyun olmadan geliyor. İçerisinde Android ve Google Assistant‘ın yer aldığı cihaz sahip olduğu kumandası sayesinde sesli komutlar ile çalışabiliyor. Öte yandan 4K HDR desteğinin olması önemli detaylardan sadece biri. Kullanıcılar YouTube veya Netflix gibi ortamlardan 4K içerikleri izleyebilecekleri gibi bu destek oyunlar tarafında da kullanıcılara veriliyor.

GeForce Now ve GameStream sayesinde bir medya oynatıcıdan konsola dönüşen cihaz PC’nizde yer alan AAA gibi üstün kaliteli oyunları stream yoluyla oynamanızı sağlıyor. 4K HDR desteğinin burada da oluyor olması daha güzel görüntüler almanıza olanak sağlıyor. GeForce Now sayesinde ise Nvidia’nın Pascal ile desteklenmiş sunucularında barınan oyunların SHIELD TV’ye aktarılarak oynanmasını sağlıyor. Ayrıca servis Mart ayında Mac ve PC kullanıcıları için açılacak.
Hali hazırda SHIELD TV için ön siparişler başlamış durumda. Öte yandan önümüzdeki aylarda cihaz için özel oyunlarda çıkacak, bunlardan bazılar; The Witness, Tomb Raider ve Shadowgun Legends. Zaten Android platformunda olduğu için Google Play’deki sayısız oyunda yine ulaşılabilir. Ürünün fiyatı 199 Dolar. 500GB depolamaya sahip olan SHIELD TV Pro ise 299 Dolar.

Shield TV kutusunun içerisinden 1 adet Shield Controller ve Shield Remote çıkmakta.

  • Tegra X1
  • 16 GB yada 500 GB depolama
  • 3 GB RAM
  • Android 7.0 Nougat
  • 2x USB 3.0
  • HDMI 2.0b

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi SHIELD TV, Google Assistant ile birlikte geliyor.  Bu sayede bu cihazı kullanarak evinizi akıllandırabilirsiniz, Nasıl mı? Nvidia’nın yeni duyurduğu Nvidia Spot ile. 50 dolarlık hibrit mikrofon ve hoparlör çözümü olan Spot’u evinizin her odasına koyarak SHIELD TV ile etkileşime ve Google Asistant’a erişebiliyorsunuz. Bu ürün de gelecek aylarda piyasada olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir