Microsoft Edge Eklenti Desteği Anniversary Güncellemesiyle Geliyor


Microsoft, 2 Ağustos tarihinde Windows 10 için şimdiye kadarki en kapsamlı güncelleme olan Anniversary (Yıldönümü) güncellemesini yayınlayacak. Boyutu birkaç GB olan bu güncelleme beraberinde bir çok yenlik getiriyor. Bu yeniliklerin bazılarını önceki yazılarımızda aktarmıştık. Microsoft Edge‘de bu güncellemelerden en iyi şekilde yararlanacak.


Microsoft Edge tarayıcının aldığı yenilikler arasında en göze batan ve herkesin beklediği eklenti desteği oldu diyebiliriz. Tabi eklentileri eklemek Firefox yada Chrome’da ki gibi olmuyor. Microsoft bu uzantıları kendi Mağaza uygulaması içine almış durumda. Edge üzerinden buraya ulaşıyorsunuz ve eklentiyi yüklüyorsunuz. Bu özellik yeni geldiğinden dolayı şimdilik pek fazla seçenek yok ancak güncellemenin yayınlanmasıyla beraber eklenti sayısı artacaktır. Ancak belkide en önemli eklenti olan AdBlock ve AdBlock Plus burada bulunuyor. Tabi siz yinede bizim sitede AdBlock kullanmazsanız seviniriz.

Eklenti desteğinin yanında kaputun altında da yine iyileştirmeler Microsoft tarafından yapılmış durumda. Anniversary sonrasında Edge, daha pil dostu ve daha kaynak dostu olacak. Tarayıcının zaten bu alanlarda iyi olduğunu biliyoruz ve artık daha gelişmiş olacak. Daha erişilebilir olacak olan Edge ayrıca modern web standartlarını da destekleyecek. Ve yine bir kaç ufak deneyimi arttıran değişiklikte yeni Edge’de olacak.
Bu gibi haberler ve daha fazlasından erkenden haberdar olabilmek için yeni bildirim sistemimizi kullanabilirsiniz. Hemen şu sağ alttaki ikon, evet o. Ona tıklayınca her şey değişecek…


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir