Microsoft Groove Music için Yolun Sonu, Hizmet Kapanıyor


Beklenen oldu, kapandı.

Yaşadığımız çağ tam bir rekabet çağı. Rekabete ayak uydurayamayan kim olursa olsun ciddi bir mutsuzluğa gireeği de aşikar. Nitekim son örneği de Microsoft‘un çevrim içi müzik hizmeti Groove Music Pass oldu. Alınan karar doğrultusunda servisin kepenkleri indiriliyor.
Beklenen rekabeti sağlayamayan Groove Music Pass, esasında ilk olarak Zune Music Pass adıyla hizmet vermiş sonrasında Xbox Music Pass adını almıştı. Son iki yıldır ise şimdiki adıyla hizmet veriyordu. Hatta Microsoft, hizmeti Windows 10’a da entegre ederek daha büyük bir pasta dilimi yakalamayı umuyordu. Ancak beklenenler, beklendiği gibi olmadı.

Sonuç olarak Microsoft, sürekli zarar eden Groove Music Pass hizmetini sonlandırma kararı aldı. Doğru bir karar olduğunu belirtmeliyim. Microsoft, servisi 31 Aralık 2017 yılında tamamen kapatacak. Bu tarihten sonrası için devam eden aboneliğiniz varsa paranız da iade edilecek. Ayrıca, yine Microsoft, servis üzerindeki kayıtlı müzik ve listelenerinizi isteğe bağlı olarak Spotify’a taşıyacak. Spotify da bu kullanıcılara 2 aylık ücretsiz bir deneme süresi tanıyacak.
#Kaynak; ZDNet


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Groove’un Windows 10’da olduğunu haberi yazarken öğrendim 😀