Microsoft, Yeni İşlemcileri Sadece Windows 10'da Destekleyecek!


Microsoft, Windows 10 için sert kararlar almaya devam ediyor. Eski sürümdeki ürünlerine desteği birer birer kesmeye başlayan firmadan yeni bir atak daha geldi. Microsoft, çıkacak olan yeni işlemcileri sadece Windows 10’da destekleyecek.
Yapılan resmi açıklamaya bakacak olursak firma eski Windows sürümlerinde Intel, AMD ve Qualcomm‘un çıkaracağı yeni işlemcileri desteklemeyecek. Yani eğer Intel Skylake ve sonrası bir işlemci yada AMD Zen mimarili bir işlemci alacaksanız cihazınızda Windows 10 bulunmalı. Daha detaya girmek gerekirse Intel Kaby Lake, AMD Bristol Ridge ve Qualcomm 8996 yongaları sadece Windows 10’da destek görecek.
Bununla birlikte Microsoft, Windows 7 için yazılımsal desteğini 2020 yılına kadar sürdüreceğini belirtirken Windows 8.1 için ise 2023 yılına kadar desteği sürdürecek. Windows 8’e ise destek tamamen kesilmiş durumda. Kısaca olaya bakarsak firma bizleri Windows 10’a geçirmeye yeminli.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir