Microsoft'tan Yeni Bir Windows 10 Telefon Geliyor


Enteresan

Microsoft’un akıllı telefon pazarında çuvalladığını artık açıkça söylememizin herhangi bir zararı yok. Bu, herkesin bildiği bir gerçek. Fakat, Microsoft’a göre iş burada bitmemiş olabilir. Thurrott.com yönetici editörü Brad Sams’in paylaştığı bilgilere göre Microsoft, yeni bir Windows 10 akıllı telefon üzerine çalışıyor olabilir.
Ancak bu noktada, Sams, geliştirilen cihazın bir telefon mu yoksa bir tablet mi olacağından emin değil. Ancak bunun Premium seviyede bir cihaz olacağını düşünüyoruz.
Evet, şuan düşündüğün şeyi biliyoruz. Muhtemelen bunun Surface Phone olduğunu düşünüyorsun. Brad Sams üstüne basarak bu cihazın Microsoft’un Surface bölümünün bir parçası olmayacağını belirtiyor. Ama önemli bir ipucu var, büyük olanından. Yeni cihazın başındaki ismin Microsoft HoloLens’de önemli role sahip olan  Alex Kipman olacağı söyleniyor.
Dolayısıyla bu söylentiler yeni cihazın Arttırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) tarafından önemli bir hamle ile gelebileceğini gösteriyor. Ek olarak yeni cihazın yüksek fiyattan ve Windows 10 ARM sürümüyle 2018’de gelmesi bekleniyor. Eğer cihaz AR ve VR desteğine sahip olursa yeni modelin kurumsal tarafa da hitap edebileceği gerçeğini de gözardı etmemek gerekir. Yeni detaylar çıktığında sizleri bilgilendireceğiz.
Kaynak; Phonearea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.