Samsung Galaxy S9 İşlemcisi Duyuruldu, Karşınızda Exynos 9810!


Yeni GPU, güncellenmiş tasarım

Bildiğiniz gibi Galaxy Note 8, Exynos 8895 yongası ile birlikte piyasaya girmişti. Bu yonga aynı zamanda Galaxy S8 ailesinde de kullanılmakta. Fakat birkaç ay sonra Samsung, yeni Galaxy S9 ailesinin duyurusunu gerçekleştirecek ve o telefonların içerisinde yeni yonga yer alacak; Exynos 9810. Yeni yonga, aynı 10nm işlem sürecinde üretilecek oldukça önemli farklılıklar olacak.

Samsung, her ne kadar 8nm LPP teknolojisini duyurmuş olsa da Exynos 9810 yine 10nm sürecinde bantlardan geçecek ve yeni litografinin faydalarından ne yazık ki faydalanamayacak. Fakat yonga, yeni 3. nesil özelleştirilmiş çekirdek, yeni grafik brimi ve 1.2Gbps indirme hızı sunabilen gigabit LTE yongası ile birlikte gelecek.
Samsung elbette tüm detayları açıklamamış durumda. Ancak Exynos 9810’un sektörün ilk 6CA standardını destekleyen yonga olduğunu belirtmemiz gerek. Bu daha hızlı kablosuz bağlantı anlamına geliyor ancak elbette bu hızlar teorik hızlar. Günlük kullanımda Taksim’de bu hıza şimdilik ulaşamazsınız. Öte yandan Samsung yeni bir GPU kullanacağını da belirtiyor ancak bunda da detay vermemiş durumda. Muhtemelen yeni nesil ARM Mali GPU kullanılacaktır.
Dijitaller’i takipte kalın, Dijitalleşmeye devam edin.
#Kaynak; Wccftech
#Görsel Kaynak; Movilzona


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir