Moto E4 ve Moto E4 Plus Ortaya Çıktı; Özellikler ve Fiyat


Motorola’nın ekonomik akıllı telefon serisi yeni nesle adımını atıyor. Moto E4 ve Moto E4 Plus hakkında neredeyse tüm bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Motorola tarafından kısa süre sonra resmen tanıtılacak olan Moto E4 ve Moto E4 Plus, firmanın giriş seviyesi bandındaki modelleri olacak. Bugün, her iki cihaz hakkında da ayrıntılı teknik özellikler ve fiyat bilgiler ortaya çıktı. Daha önceleri de bir görsel ortaya çıkmıştı. Yani artık her şeyi biliyoruz diyebiliriz.
Moto E4 ve E4 Plus, gücünü 1.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek MT6737M yongasından alacak. Her iki modelde 720p ekranlara sahipken E4, 5 inç, E4 Plus ise 5.5 inç panel büyüklüğüne sahip. Bellek tarafında E4 Plus 2 GB ve 3 GB seçeneklere ve 16 GB arttırılabilir depolama alanına sahipken Moto E4 ise 2 GB RAM ve 16 GB arttırılabilir depolama alanı ile karşımıza çıkıyor.

Kamera tarafında Moto E4’te 8 MP arka ve 5 MP ön kamera yer alırken E4 Plus modelinde ise arka tarafta 13 MP, ön tarafta ise yine 5 MP selfie kamerası bulunmakta. Batarya tarafına geçtiğimiz Moto E4 Plus’ın hayli iddialı olduğunu görüyoruz. Öyle ki cihazda 5000mAh batarya yer alıyor. Plus olmayan modelde ise 2800mAh batarya donanıma enerji verecek. Bununla birlikte her iki cihazda da 4G LTE ve Android 7.1.1 işletim sistemi var.
Fiyatlandırma konusunda ise rakamlar herkesi memnun edecek türden. İlk olarak Avrupa’da satışa çıkacak olan modellerde Gri, Altın ve Mavi (Sadece Moto E4) renk seçenekleri bulunuyor. Moto E4, 150 Euro, Moto E4 Plus ise 190 Euro başlangıç fiyatına sahip olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.