Nexus 6P Teknik Özellikleri Onaylandı


Huawei Nexus yada orjinal adıyla Nuxus 6P‘nin lansman slaylatları sızdırıldı. Neredeyse tüm ayrıntıları belli olan Nexus 6P2nin teknik özellikleri de bu şekilde onaylanmış oldu. 29 Eylül‘de resmi olarak tanıtılacak olan cihaz, kardeşi LG yapımı Nexus 5X’den daha güçlü olacak. Dilerseniz teknik özelliklere geçelim.
nexus2cee_rI2QihN_thumb
Nexus 6P, 32/64/128GB olarak üç farklı depolama alanı sunacak. Android 6.0 Marshmallow ile ön yüklü gelecek olan cihaz 5.7” IPS LCD 2K ekrana sahip olacak. Bu ekran Gorilla Glass 4 ile kuvvetlendirilmiş durumda. 8 çekirdekli Snapdragon 810 v2.1 işlemcisi ve Adreno 430 grafik birimi ile güçlendirilen cihaza 3GB RAM eşlik edecek.


Büyük bir ekrana sahip olan cihaza gerekli enerjiyi 3450 mAh boyutunda oldukça iyi bir batarya sağlayacak ve sadece 178gr ağırlığında olacak. (Motorola Nexus 6 184gr) Tamamıyla metal gövdeye sahip olan cihaz, USB Type-C portuna da sahip durumda. Alüminyum, Grafit, Buz ve Altın rengine sahip olacak olan Nexus 6P’de arka tarafa Parmak İzi Okuyucusu konumlandırılmış. Telefon ayrıca çift hoparlör ile de desteklenmiş ki bu müzik severler için iyi haber.
nexus2cee_dsmbPdU
Arka taraftan söz etmişken kameraya da değinelim. 12.3MP çözünürlüğünde olan ana kamera, f/2.0 diyafram genişliğinde. Ön tarafta yer alan kamera ise 5MP çözünürlüğe sahip durumda. cihazın ebatlarına ( 159.4 x 77.8 x 7.3mm ) baktığımızda Motorola Nexus 6’dan 3mm daha ince olduğunu görmekteyiz. Nexus 6P hakkında neredeyse tüm detayları size yansıttık, daha fazla bilgi için 29 Eylül tarihini beklemeliyiz. Nexus 5X‘de yine aynı tarihte tanıtılacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir