Nokia OZO VR Duyuruldu


Kısa süre önce Nokia‘nın VR sektörüne gireceğini ve bir cihaz tanıtacağını öğrenmiştik ancak bu tahmin ettiğimiz gibi olmadı. Nokia VR kask yerine onlara içerik sağlayıcı OZO VR aracını tanıttı. OZO VR üzerinde yer alan kameralar ile 360 derece video çekebiliyor.

Daire şeklinde bir tasarıma sahip olan OZO VR üzerinde 8 adet kamera ve 8 adet mikrofon içeriyor. Tabi OZO VR’ın hedefi şimdilik son kullanıcı değil. OZO VR ile birlikte hedef kitle daha çok profesyoneller diyebiliriz. Ürün ile VR odaklı filmler çekilebilir veya bir ortam VR’a aktarılabilir. Ayrıca ürün Oculus Rift ile doğrudan bağlantıya geçebiliyor ve anlık olarak çekilen ortamı VR Kask’a aktarabiliyor. GoPro ve Google’ın işbirliği sonucu ortaya aşağıdaki gibi bir ürün çıkmıştı ama tasarımsal olarak OZO VR daha iyi. Son olarak Nokia OZO VR 2015’in son döneminde veya 2016 yılının başlarında raflarda yerini alacak. Daha fazla detay önümüzdeki haftalarda belli olacaktır.

GoPro 360
GoPro 360


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.