Oculus Rift Fiyatı İle Mutsuz Etti!


2012 yılından beri geliştirilen ve kendisine daha piyasaya çıkmadan hatrı sayılır bir kitle oluşturan sanal gerçeklik kaskı Oculus Rift, nihayet satışa sunuldu. Oculus’un internet mağazasında satışa çıkan ürün yenilikleriyle değilde satış fiyatı ile gündem konusu oldu.
Şimdilik sadece Avustralya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, İspanya, İsveç, Tayvan, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri‘ne sipariş gönderen Oculus, ilk sevkiyatlara Mart ayı içerisinde başlayacak. Nisan ayı itibari ile belirli satış noktalarında raflarda yerini alacak.
maxresdefault
Kutu içeriğinde Xbox One kumandasının yer aldığı VR kaskı sipariş ettiğinizde yanında  Lucky’s Tale ve EVE: Valkyrie oyunlarına sahip oluyorsunuz. Ayrıca Oculus’un yaptığı açıklamaya göre yıl sonuna kadar Minecraft ve 100 sanal gerçeklik oyunu çıkacak.
Oculus Rift‘in fiyatına geldiğimizde ise durum biraz üzücü. 599 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan ürün bir hayli tepkiye neden oldu zira önceki dönemlerde cihazın 400 Dolar’ı geçmeyeceği söyleniyordu. Tabi bu fiyat tek başına düşünülmemeli. VR oyunlar büyük bir işlem gücü istiyor. Oculus’un söylediğine göre iyi bir deneyim için NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 ve üstü, Intel i5-4590, 8 GB RAM ve üstü konfigürasyona sahip olmanız gerekiyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir