Otomatik Masaüstü Duvar Kağıdı Değişimi


Masaüstü duvar kağıdı otomatik olarak değişmesini yani internet üzerinden otomatik olarak indirmesini ve ayarlamasını isteyebilirsiniz.
Bunun için JBS adlı programı kullanacağız. JSB ile Flickr ve benzeri siteler üzerinden fotoğraflarını otomatik olarak indirebilir ve bunları çeşitli efektler ile duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.
Programı ilk önce JSB yapımcısı olan John sitesi üzerinden indirin .

İnen exe dosyasını bilgisayarınıza kurun .
Programınız açıldığında karşınıza ayar ekranı çıkacak . Eğer ayar ekranı çıkmadıysa bildirim simgelerinden JSB üzerinde sağ tıklama ile ayarlara girebilirsiniz.

 
Çıkan pencereden More butonu ile gelişmiş ayarlar kısmına girin.

İnternet üzerinden inen fotoğraflarda fotoğrafı çeken kullanıcının bilgileri kenarda görmek istemiyorsanız General kısmında gösterdiğimiz kısımı pasif edin .

Düşük çözünürlüklü fotoğraflar masaüstünde bulanık bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden Picture Handling kısmından  minimum pixel boyutunu 1920 olarak ayarlayın .

Biz bu rehberimiz de Flickr örnek alarak hazırladık. Flickr da bulunan fotoğrafların kaliteli olarak inmesi için Picture Sources sekmesi altında fotoğrafta gösterdiğimiz kısmı aktif ederseniz fotoğrafların en yüksek çözünürlükte inmesini sağlarsınız.

Resim kaynakları eklemek için add butonunu kullanın.  Biz örneğimizde flickr seçiyoruz.

Karşımıza çıkan pencere üzerinden fotoğraf kaynağı olarak grup fotoğraflarını seçiyoruz ve daha sonrasında eklemek istediğimiz grubun ismini yazıyoruz. Dikkat edin sadece ismi tüm url değil.
Sol alt köşede bulunan Change Every menüsü ile fotoğraflarınızı istediğiniz bir aralık ile otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz ‘Masaüstünüz İçin Güzel Manzara Bulabileceğiniz Flickr Grupları‘ yazısından örnek gruplar bulabilirsiniz.


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir