AccuWeather Bilgilerinizi İzinsiz Satıyor!


”Batıdan gelen kullanıcı bilgiler daha fazla para yağdıracak”

Mobil platformda bulunan belki de en başarılı hava durumu uygulaması olan AccuWeather, hakkında çıkan iddialar ile zorlu bir sürece girebilir. Aktarılanlara göre AccuWeather uygulaması izinsiz olarak kullanıcının bilgilerini farklı bir reklam şirketine satıyor.
Uygulamanın iOS sürümünü inceleyen güvenlik araştırmacısı Will Strafach, AccuWeather’in Reveal Mobile adlı reklam şirketine kullanıcısının GPS konum bilgileri, bağlı olduğu WiFi ağının adı ve Bluetooth’un açık olup olmadığı gibi bilgileri izinsiz bir şekilde gönderiyor. Uygulamanın konum paylaşım özelliği kapalı yapıldığında dahi bu bilgiler yine gönderiliyor. Strafach’ın belirttiğine göre 36 saatte bu bilgiler tam 16 kez reklam şirketine iletiliyor.
Uygulamanın Android versiyonunda aynı şeyin olup olmadığı bilinmiyor fakat AccuWeather tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak firma hiçbir şekilde bilgileri paylaşmadıklarını belirtiyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.
#Kaynak; Mashable AccuWeather


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir