Yeni Galaxy S10 ve S10e Görselleriyle Birlikte Bir Takım Yorum


Yakın bir zaman içerisinde Samsung, yeni nesil amiral gemisi ailesi olan Galaxy S10 cihazlarını tanıtacak. Tanıtıma kısa süre kala cihaz hakkında daha fazla bilgi ve görseller gelmeye devam ediyor. Yeni görseller önceki sızıntılardan daha fazla bir şey sunmuyor fakat bu görsellerde herhangi bir fligran bulunmuyor. Dolayısıyla her detay rahat görünüyor.

Samsung, bu yıl üç farklı Galaxy’i önümüze suncak. Bunlar bazı noktalarda birbiriyle aynıyken bazı noktalarda birbirinden farklılaşacak. Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerinden oluşacak aile yine aynı bu sıralamaya göre teknik kabiliyetleri artış gösterecek.

Ailenin ”daha uygun fiyatlı” modeli olan Galaxy S10e, 5.8 inçlık Super AMOLED düz ekrana sahip olacak -diğer abileri kavisli ekran.  Snapdragon 855 platformunun üzerinde 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak telefonda çift arka kamera ve bir de ön kamera yer alacak. Batarya kapasitesi ise 3100mAh. Parmak izi okuyucusu cihazın yan tarafında olacak. Infinity O ekran tasarımı, yeni arayüz elbette diğer kardeşleriyle aynı. Fiyat konusunda elbette kesin bir bilgi yok fakat tahminler 750 Dolar civarını işaret ediyor.

Samsung Galaxy S10e

Serinin ana modeli Galaxy S10‘da ise 6.1 İnçlik Super AMOLED kavisli ekran yer alacak. Üç arka kamera kurulumuyla birlikte ekrana gömülü parmak izi okuyucu alt modelle arasındaki en büyük farklılık. Snapdragon 855 platformunun yine burada yer aldığı ve yanında 6GB RAM/128GB – 8GB RAM/512GB depolamanın bulunduğunu belirtelim. 3400mAh bataryasıyla birlikte tahmini satış fiyatının 900 Dolar civarında olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S10

Serinin tepe modeli Galaxy S10+ tarafındaysa benzer şekilde Snapdragon 855 platformunu görüyoruz. 6.4 inçlik Super AMOLED ekran ve gömülü parmak izi okuyucu burada da var. 12 GB RAM ve 1 TB depolama alanı ise hayli iddialı. Fiyat tarafındaysa 1000-1500 Dolar tahminleri bulunuyor.

Samsung, yeni ailesini 20 Şubat’ta düzenleyeceği Unpacked 2019 etkinliğinde sergileyecek. Etkinliğin ardından ön siparişe çıkacak olan telefonlar 8 Mart gibi raflardaki yerini almaya başlayacak.

Açıkçası yeni aile ve yeni artmış fiyatlar kimseyi mutlu etmeyecektir fakat bizleri ekstradan mutsuz edecektir diyebilirim. Tüm dünyada artık ”amiral gemisi” akıllı telefonlar ”pahalı” oldu diyebiliriz. Dolayısıyla ülkemizde Galaxy S10e’nin başarılı bir fiyatlamayla iyi satış rakamları elde edebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Öte yandan ülkemizde (aslında global’de)  Xiaomi, mevcut fiyat politikasını sürdürürse çevrimiçi satın alımlarda bayrağı önde götürecek firmalardan birisi de olabilir. Ülkemizde artık adını çoğu kişinin bildiği ve satın alım listesi yaparken göz attığı bir firma haline gelen Xiaomi, rekabetçi fiyatlarıyla ülkemizde büyük firmaların canını yakabilir. Ayrıca eğer hali hazırda Note 9/8, Galaxy S9/S9+ veya P20 gibi üst seviye Android telefonunuz varsa bu modellere illa geçmenenize gerek yok. Halen daha bu telefonlar çok güçlüler ve yetenekleri eskimiş değil. Dolayısıyla üst modellere geçmek için acele etmenizi tavsiye etmiyorum. Tüketim çılgınlığı günümüzün önemli sorunlarından birisi.

#Kaynak; Evan Blass – PhoneArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir