Patriot Füzesiyle 200 Dolarlık Drone Vuruldu!


Drone’lar hayatımızın her tarafına girmeye başlamışken kısa süre gelen haber bizleri düşündürdü. Aktarılanlara göre 200 dolarlık bir drone milyon dolarlık Patriot füzeleriyle vurularak düşürülmüş. Neyseki tek atışta isabet sağlanmış!

ABD Ordusu Eğitim Komutanı Orgeneral David G. Perkins, geçtiğimiz Pazartesi günü Alabama’da askeri bir sempozyumda müttefiği konumundaki bir ülkenin Patriot füzesiyle bir drone’u düşürdüğünü belirtti. Perkins; “Amazon.com’dan 200 dolara satın alınan Drone’un, Patriot’a karşı en ufak bir şansı yoktu” dedi.
Konuşmasının devamında tanesi 3.4 milyon dolar olan Patrion füzesiyle sadece 200 dolarlık bir drone’un düşürülmesinin hiçte ekonomik olmadığını, bu nedenle drone’lara karşı alternatif bir çözümün şart olduğunu belirten Perkins, “Aslında ben düşman olsaydım şöyle düşünürdüm, ‘Ebay’den 300 dolarlık quadcopter İHA’larından alabildiğim kadar alayım ve bütün patriot füzelerini oraya harcatayım'”şeklinde esprili bir yaklaşımda bulundu.
Hemen şağıdan ilgili videoyu izleyebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.