Pinterest Çin'de Yasaklandı!


Facebook, Google+ ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarının yasaklandığı Çin’de şimdi Pinterest de yasaklandı. Çin’de ki internet sansürü iyice kötüleşiyor.

Çin’de ki kötü hava şartlarını hepiniz biliyorsunuzdur. Kötü hava şartlarına ek olarak kötü internet şartları da ülkenin öne çıkan detaylarından. The Great Firewall adlı güvenlik sisteminin yürürlükte olduğu ülkede hükumet Facebook, Twitter, Google+ gibi platformlara ek olarak görsel paylaşım sitesi Pinterest de artık yasaklanmış durumda.
Pinterest‘in yasaklanma durumu hakkında resmi bir onaylama veya yalanlamanın gelmediğini ve siteye erişimin bir haftadır olmadığını belirtelim. Öte yandan Google ve Facebook’un Çin ile irtibat halinde olduğu aktarılanlar arasında. Öyle ki geçtiğimiz hafta Çin Ulusal Halk Kongresi’nin sözcüsü Liu Binjie, Google ile iletişim içinde olduklarını ve firmanın akademik servislerinden başlayarak yavaş yavaş yasakları kaldırmayı planladıklarını aktarmıştı.
Kaynak; Techcrunch


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.