Qualcomm Quick Charge 3.0 İle Hayatımız Hızlanacak


Qualcomm, Çin’de düzenlediği 3G/LTE etkinliğinde yeni nesil hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 3.0‘ı duyurdu. Quick Charge teknolojisi ile cihazının daha kısa sürede çok daha hızlı şarj olacak. Teknoloji ile daha fazla detayı burada ki haberimizde bulabilirsiniz; Hızlı Şarj (Quick Charge) Nedir? 
batterieschargingweb_w_755
Quick Charge 2 ile telefonunuz 30 dakika içerisinde %60 doluluk seviyesine ulaşıyordu, Quick Charge 3.0 ile artık 30 dakikada %80 gibi çok iyi bir değere ulaşmak mümkün. Ayrıca bu hızlı şarj cihazınızın batarya ömründe de bir olumsuzluk yaratmayacak. Hızlı şarj özelliği yüksek bataryalı cihazlar için oldukça önemli, 3000 mAh gibi bataryaların normal şarj ile dolması 2 saati bulabiliyor. Yeni teknoloji ayrıca USB Type-C bağlantısına da destek sağlıyor.

Quick Charge 3.0 Destekleyen Cihazlar

quick-charge-3-0-available-chips-840x471 (840 x 471)
Şimdilik destek veren cihaz yok ancak Qualcomm bir işlemci listesi paylaştı. Bu listedeki işlemciye sahip olan akıllı telefonlar bu teknolojiyi destekleyecek. Yani Snapdragon 820, Snapdragon 620, Snapdragon 618, Snapdragon 617 ve Snapdragon 430 yongalarına sahip olan modeller bu teknolojiden yararlanacak. Quick Charge 3.0 destekleyen ilk akıllı telefonlar yıl sonuna doğru çıkışını yapacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir