Samsung Galaxy Note 6 Özellikleri Netleşiyor


2016’nın ikinci dönenimde bizlerle olacak olan Samsung Galaxy Note 6 özellikleri netleşmeye başladı. Galaxy S7 serisi ile iyi bir çizgi yakalayan Samsung, Galaxy Note 6 ile de bu çizgiyi aynen devam ettirmek istiyor. Şimdiye kadar gelen sızıntılar ile neredeyse cihazın donanımı netleşti diyebiliriz.
5,8” 2K ekran ile geleceği söylenen Galaxy Note 6, selefine göre ekranını bir miktar büyütmüş diyebiliriz. Aynı şekilde tahminler cihaz yılın ikinci yarısında geleceği için Note 6’da Snapdragon 823 ve eş değer bir Exynos modelinin olacağını söylüyor. İddialar çeşitli iyileştirmelerden geçirilmiş Exynos 8890 yongasının etrafında yoğunlaşıyor. Ayrıca 6GB LPDDR4 bellek ile Note 6 iyi bir ses yaratacak gibi.
Bununla birlikte Note 6’da 4200mAh gücünde bataryanın yer alması bekleniyor. Düşen enerji ihtiyacını da göz önüne alırsak cihazın 2 güne varan bir pil ömrü sunmasını bekleyebiliriz. Samsung’un depolama kanadında da bol davranım en üst seviyede 256 GB değerini bizlere sunmasını bekliyoruz ki bu oldukça iyi. Kamera tarafında ise Galaxy S7 ailesinde kullanılan 12MP sensörlerin Note 6’da da yer almasını bekliyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.