Samsung LPDDR4 Bellek Üretimine Başladı


SnapDragon’un ve diğer yonga üreticilerinin 64-Bit işlemcilere geçmesiyle akıllı telefon üreticileri de daha yüksek boyutta RAM kullanımına olanak sağlıyor.
İlk hamle Samsung’tan geldi yaptıkları açıklamada 4 GB LPDDR4 bellek modüllerinin üretimine başlandığını söylediler. Firma 2 ve 3 GB LPDDR3 üretimini zaten elinde bulunduruyordu. Bu konuda ki hakimiyeti değişmemiş durumda. Bellekler 20 nm fabrikasyon sürecinde üretiliyor. Ciddi oranda güç tüketiminde iyileştirmeler mevcut. LPDDR3 belleklerine göre
%40 daha düşük güç tüketimine sahip aynı zamanda 1.1 voltaja kadar güç değerlerini indirebiliyor. 3.200 Mbps değerinde veri aktarım hızlarıyla mobil platformlarda yeni bir dönem açacağa benziyor. Samsung’a göre LPDDR4 bellekleri PC donanımında ki DDR3 belleklerden 2 kat daha hızlı çalışabiliyormuş.
Yeni nesil belleklerin Galaxy Note 5’de ve Galaxy S6’da kullanması bekleniyor. 2015 yılı başında 4 GB LPDDR4 belleklerin global dağıtımına başlayacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir