Samsung'da Ekrana Entegre Parmak İzi Sensörü Üzerinde Çalışıyor


Ciddili

Samsung’un panel ve panel teknoljilerinden sorumlu Samsung Display, zaten yıllardır ekrana entegre parmak izi okuyucu üzerinde çalışmalar yapıyordu. Şimdiye kadar tatminkar bir verimlilikte çalışan bir sensör yapamayan firma şimdilerde ise sona yaklaşmış durumda.
Ekrana gömülü parmak izi okuyucu için Galaxy Note 9 modeli fısıltı gazetelerinde ciddi ciddi konuşuluyor diyebiliriz. Ayrıca gelen bilgilere göre Samsung, üç veya dört sensör çözümünü çoktan hazırlamış vaziyette ve bunlarda birinin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Firmanın tercihinin ay sonuna kadar vermesi bekleniyor.

Teknolojinin nasıl çalıştığına aşağıdaki videodan bakabilirsiniz.


Hali hazırda ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı kullanan firmalar var ancak eksik olan algılama hızı. Standart parmak izi okuyucularına oranla daha yavaş kalıyor bu sensörler ve OLED ekran zorunluluğu talep ediyor. Tabi elbette Samsung’un bu gecikmeyi ortadan kaldırıp kaldırmadığını bilmiyoruz ancak nihai sensör tasarımını yapıp üretime geçmesi için daha zaman var.
Parmak izi sensörünün ekrana entegre hale getirilmesi cihaz içinde biraz daha alan açacaktır. Alan faydasının bizlere daha fazla pil kapasitesi olarak dönmesini bekliyoruz. Bakalım Samsung bu teknolojiyi Note 9’a adapte edebilecek mi, sizler için bu konunun takibini sürdürüyoruz.
#Kaynak; Mashable


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir