Samsung'un Android Marshmallow Güncelleme Yol Haritası Sızdırıldı!


Samsung bazı pilot bölgeler içerisinde Android 6.0 Marshmallow güncellemesini sunsa da güncellemenin global  pazara çıkmasına daha var. Son gelen bilgilere firma Note 5 modelini bu yıl bitmeden güncelleyeceği yönündeydi ancak yeni sızıntı 2016 yılını işaret ediyor.
Samsung Vietnam’ın resmi sitesinde ortaya çıkan belgeye göre güncellemenin cihazlara ne zaman ulaşacağı görünüyor. Net bir tarih yok ancak cihazların güncelleme yol haritası çeyrekler olarak ayrılmış. Buna göre Samsung Galaxy Note 5, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy S6/Edge/Edge+ ve Galaxy S5 yılın ilk çeyrek diliminde güncellemeye kavuşacak. Tahminde bulunmak gerekirse Ocak ayında Note 5 ve S6 ailesi güncellenmeye başlanacaktır ve güncelleme periyodik olarak devam edecektir.
Yılın ikinci çeyreğine sarkan modellerine baktığımızda ise Galaxy Alpha, Tab A ve Tab S2 cihazlarını görüyoruz. Android platformunda güncelleme sıkıntısı hala devam ediyor. Google, kendi cihazlarını Android 6.0.1 sürümüne geçirmişken dev firmalar henüz tam olarak 6.0 güncellemesini verememiş durumda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir