Sanal Gerçeklik Gözlüğü HTC Vive, Kablolardan Kurtuluyor!


Sanal Gerçeklik (VR) günümüzün ve yarının en önemli eğlence teknolojileri arasında  yer alıyor. Birçok firma bu alanda çalışmalarını ve geliştirmelerini yapıyorlar. Sektörde öne çıkan önemli isimlerden biri olan ve Valve ile ortak geliştirilen HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü, en büyük sorunu olan kablolarından bir kit sayesinde kurtuluyor.
VR kaskların en büyük sorunu olan uzun ve ağır kabloların gitmesi çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Zira VR cihazları kafanıza geçirdiğinizde gerçek fiziksel ortamınızdaki çevreyle ilişkiniz bir nevi kopuyor, işin içine birde kafanızın arkasından aşağıya sarkılan uzun kablolar da eklenince hareket kabiliyetiniz ve deneyiminiz olumsuz etkileniyor.
htc-vive-wireless-tpcast-03
HTC Vive VR başlığını kablosuz hale getiren TPCast adındaki kablosuz kiti başlığınıza ve diğer yerleştiriyorsunuz. Gecikme yaşatmayan aparat sayesinde kablo derdinden kurtuluyorsunuz ancak başka bir sorun ortaya çıkıyor, batarya… HTC Vive Çin Bölge Başkanı, Alvin W. Graylin konu hakkında, şirketin gelecekte daha büyük bataryalar satacağını, mevcut aparatın standart bataryasının bir – bir buçuk saat kullanım sunduğunu belirtiyor ve daha büyük bataryaları kullanıcıların ceplerinde taşıyacaklarını ekliyor. TPCast, 220 Dolarlık fiyatıyla ön siparişe açılmış durumda. Böylece 800 Dolar HTC Vive + 220 Dolar TPCast = 1020 Dolar oluyor.

Kaynak; HTC


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir