Snapchat Hisselerini Halka Arz Etmeye Karar Verdi


Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’in sahibi konumundaki Snap şirketi kısa süre önce New York borsasına ilk defa hisseleri halka arz için hazırlandıklarını duyurdu. Amerika Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonuna yapılan başvuru ile firmanın bu yıl içerisinde hisselerini halka açması bekleniyor.
Yapılan açıklamaya göre Snapchat,  hisse satışından 3 Milyar dolar civarında bir gelir elde etmeyi bekliyor. Son olarak günlük 153 Milyon aktif kullanıcıya ulaşan ve 20 Milyar döngü izlenmesini arkasında bırakan Snapchat’in aslında mali anlamda işleri pek iyi gitmiyor.
Snapchat geçtiğimi 2016 yılında 404.5 Milyon dolar gelir elde ederken işin net zarar tarafında ise gelirden daha yüksek olan 514.6 Milyon dolar durmakta. Öte yandan yetkililer yeni bir iş planı üzerinde çalıştıklarını ve bu sayede zararların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Tabi halka açılmak aynı zamanda riski de beraberinde getiriyor. Twitter buna iyi bir örnek olarak verilebilir.
Uzmanlar ise Snapchat’in artan zararı dolayısıyla hisse satışına yöneldiğini ve bu sayede finans kaynakları bulmayı hedeflediklerini belirtiyor. Ek olarak hisse satışı sonrasında firmanın değerini 25 Milyar dolar seviyesine çıkması da ön görülmekte.
Kaynak; Wccftech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir