Snapdragon 650'den Gücünü Alan Asus Zenpad Z8 Geliyor


Asus’un yeni ZenFone 3 ailesinin tanıtımı yaklaşırken firma bunlara ek olarak yeni tableti  Zenpad Z8 üzerinde çalışıyor.  Asus Zenpad Z8, olarak adlandırılan tablet hakkında kısa süre önce Evan Blass yada bilinen adıyla @evleaks bir kaç bilgiyi bizlerle paylaştı.
Paylaşılan bilgilere göre Zenpad Z8, 8” büyüklüğündeki ekranında 1536 x 2048p çözünürlük sunacak. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 650‘den alan tablet bu yonga içerisinde 2x ARM Cortex A72, 4x ARM Cortex A53 olmak üzere 6 çekirdek barındırıyor. Grafik kanadında ise Adreno 510 birimi yatıyor. 2GB RAM ve 16GB arttırılabilir depolama alanı ile desteklenen cihazda arka tarafta 8MP, ön tarafta ise 1.8MP kamera yer alıyor.
Android 6.0 ile ön yüklü gelecek olan cihazın batarya boyutu ve fiyat bilgisi bilinmiyor. Asus, 30 Mayıs’ta yani yarın yapacağı etkinlikte ZenFone 3 serisi ile birlikte tablet hakkında da yeni bilgiler verecektir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir