Sony Xperia X Performance,Xperia X ve Xperia XA Modellerini Tanıttı


MWC 2016 fuarında Sony’den üst seviye telefonlar beklenmiyordu ancak firma beklentileri bertaraf ederek yeni X Serisi telefonları olan Xperia X Performance, Xperia X ve Xperia XA modellerini fuar kapsamında duyurdu. Tanıtılan üç telefon orta ve üst segmente hitap edecek donanımlara sahipken klasik Xperia tasarım dili de modellerde sürdürülüyor.

Xperia X Performance Özellikleri

xperia-x
Sony Xperia Performance serinin en güçlüsü olma özelliğini taşıyor. 5” ekranında Full HD görüntü sunabilen telefona Snapdragon 820 ve Adreno 530 grafik birimi güç verirken cihaz, 3GB RAM, 32GB depolama, parmak izi okuyucu ile desteklenmiş. Depolama alanının microSD kart ile arttırılabildiğini belirtelim.
Cihaz kamera tarafında ise F/2.0 Predictive Hybrid Autofocus destekli 23MP kamera ile gelirken ön tarafta ise 13MP değerinde selfie kamerası konumlandırılmış. Siyah, Beyaz, Pembe ve Altın sarısı renk seçeneklerine sahip olan modele 2700mAh batarya güç verirken işletim sistemi tarafında Android 6.0 Marshmallow yer almakta.

Xperia X Özellikleri


sony-xperia-x-series
Serinin orta seviyeye yönelik hamlesi olan Xperia X tasarım tarafında yine diğer kardeşlerine oldukça benziyor. 5” büyüklüğünde Full HD ekran ile bizleri karşılayan cihaz Snapdragon 650 ile desteklenmiş. 3GB RAM, 32GB arttırılabilir depolama, parmak izi okuyucu gibi özelliklerinin yanı sıra modelde 23MP arka ve 13MP ön kamera aynen korunmuş.
2620mAh gücünde bataryaya sahip olan cihaz Sony’e göre 2 Gün’e varan pil performansı sunacak. Android 6.0 Marshmallow ile gelecek olan Xperia X, Siyah, Beyaz, Pembe ve Altın renk seçeneklerine de sahip.

Xperia XA Özellikleri

sony-xperia-xa-2
Serinin son kardeşi olan Xperia XA, sahip olduğu 5” ekranda 720p görüntü sunuyor. Gücünü MediaTek’in yeni yongası olan Helio P10 ve Mali T860 biriminden alıyor. Serinin en şık telefonu olan Xperia XA’nın yan çerçeveleri yok denecek kadar inceyken cihazda 2GB RAM ve 16GB arttırılabilir depolama alanının olduğunu görüyoruz.
Kamera tarafında arkada 13MP çözünürlüğünde sensör konumlandıran Sony ön tarafta tercihini 8MP kameradan yana kullanmış. 2300mAh bataryadan enerji alan telefonun 2 Gün kullanım süresi sunacağını belirten Sony cihazını, Android 6.0 Marshmallow ile piyasaya sürecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir