Spotify, Öğrenci İndirim Programı Türkiye'ye de Geliyor


Spotify günümüzde müzik dinleme platformları arasında en popüleri. Ülkemizde de oldukça fazla kullanılmakta. Hatta rakip olarak gelen Apple bile Spotify’ın başarısını geçemedi. Ülkemizde tamam yaygın ama Spotify’ın fiyat güncellemesi sonrası bazı kişilere pahalı gelmeye başladı. Özellikle de öğrenci kesime. Zaten en çok kullanan sayısının gençler olduğu düşünüldüğünde de Spotify için büyük zarardı.
Spotify, öğrencilere 2014 yılında indirimli abonelik programı başlattı, ancak o zamandan beri yalnızca ABD, İngiltere ve Almanya’da mevcuttu. Artık daha geniş topraklara yayılma kararı vermişler.

Öğrenciler için yapılan indirim sonucu yarı fiyatına, aylık 4,99$’a, premium üye olunabiliyor. Tabi biz Türkiye için aylık 7,99TL’yi bekliyoruz  🙂 . Spotify, bir öğrencinin uygunluk durumunu doğrulamak için SheerID‘yi kullanıyor ve siz aktif bir öğrenci olduğunuz sürece indirim sağlamaya devam ediyor. Türkiye’de de bu sistemin devam edeceğini tahmin ediyoruz.
Tabi ki sadece Türkiye’ye gelen bir değişiklik değil bu. Türkiye dışında bir çok ülkeye daha bu hizmet verilmeye başlanacak. O ülkeler ise şöyle; Avusturya, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ekvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Endonezya, İrlanda, İtalya, Japonya, Litvanya, Letonya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Portekiz, Singapur, ispanya, İsviçre.
Kaynak: TheVerge


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir