Sürücüsüz Araçlar Trafiğe Çıkıyor


Teknolojinin gelişmesi ve insanoğlunun hızla tembelleşmesi günümüzde su götürmez bir gerçek. Google‘ın da uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı insansız araç konsepti artık gerçek olmaya çok yakın. Genelde Silikon Vadisinde araçları test eden Google artık bir sonraki adım olan gerçek trafiğe araçlarını sokacak.
mercedes-benz-f015-luxury-rooteto3 (1200 x 750)
Yapılan resmi açıklamaya göre araçların test edileceği bölge olarak California eyaleti seçilmiş durumda. Araçların trafikteki maksimum hızının 40 km/s olacağı söylendi. Tabi herhangi bir sorun yaşanmasına karşı araçlarda bir tanede güvenlik sürücüsü olacak. Bu araçların 2009 yılından beri sadece 13 kaza olayına karıştığını belirtmek gerek ayrıca kazalar küçük çaplı kaza sınıfına girmekte. Bakalım belki yakın bir gelecekte arabamızı sürmemize gerek kalmayacak. Unutmadan aşağıda ki videoyu izlemenizi öneririm.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir