Teknik Özellikleri İle Dikkat Çeken Türk Telekom Honor 7 Duyuruldu


Türk Telekom, kendi adı altında akıllı telefonlar piyasaya sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl TT175 cihazı ile piyasaya adımını atan TT, bu kez Çinli dev Huawei ile işbirliğine girerek Honor 7 modelini bizlere sunuyor. adını alan cihaz teknik özellikleri bakımından bir hayli iyi seviyede.

Türk Telekom Honor 7 özellikleri!

Huawei’nin kendi ürettiği 8 çekirdekli Kirin 935 yongasından gücünü alan TT Honor 7’ye grafik kanadında Mali T628 MP4 grafik birimi eşlik ediyor.  Kirin 935 yongasını Snapdragon 810’dan daha güçsüz olmasına karşın piyasadaki iyi işlemcilerden biri konumunda. 5.2” Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip olan modele 3GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. Depolama alanı microSD kart ile arttırılabiliyor.  Cihaz, kamera tarafında ise arka tarafında f/2.0 değerinde 20MP kamera barındırıyor. Cihazın ön tarafında ise 8MP selfie kamerası konumlandırılmış.  Modelde ayrıca Parmak izi okuyucu, Wi-Fi 802.11ac ve 4.5G gibi detaylarda bulunuyor.tt honor 7 (706 x 509)
Tüm bu donanımlara 3100mAh değerinde batarya güç sağlarken telefonun fiyatı ise 1799TL olarak belirlenmiş ancak eğer TT abonesi iseniz modele indirimli olarak 1299TL’ye sahip olabilirsiniz. Açıkçası indirimsiz fiyat rekabet açısından zor ancak indirimli fiyat TT Honor 7’yi tercih edilebilir listesine rahatlıkla sokuyor. Bu arada Huawei üretimli modelde her hangi bir tasarımsal değişiklik bulunmazken cihazın arka tarafında Türk Telekom logosu yer alıyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. kesinlikle alınmaz çok daha iyi telefonlar var. hele ki turk telekomdan taahhütlü bir şey ASLA alınmaz. girmesi kolay çıkması çok zor bir işlem.